16 maja 2010 roku odbyła się przełożone ze względu na Żałobę Narodową (katastrofa w Smoleńsku) XXXVII Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Częstochowie. Na wystawie pojawiły się obie nasze suczki cavalier king charles spaniel - ROCHE KSIĘŻNICZKA Randia Polonia oraz DAPHNE Al-Ma-Paulus. Naszą rasę sędziowała pani Maria Zasada.
Uff... 
Pogoda była okropna, wiało, padało i było zimno. Przeżycia związane z wystawą nadzwyczaj ciekawe. Przed pojawieniem się z psami w ringu przesiedziałem blisko 1,5 godziny toalecie razem z psami. Dokładnie w pomieszczeniu z prysznicami, ale przynajmniej tam nie padało.  Po wyjściu na dwór marzyłem o jak najszybszym znalezieniu się w aucie. Po wystawieniu dwóch psów włosy miałem tak przemoczone jakbym brał prysznic. 

Daphne w klasie młodzieży otrzymała ocenę doskonałą, ale bez miejsca. 
W pośredniej ROCHE zaprezentowała się wspaniale. Otrzymaliśmy ocenę doskonałą, pierwsze miejsce w klasie, złoty medal oraz wniosek CWC (Certyfikat Wystawowego Championa)Laughing. Szkoda, że nie mamy zdjęć z tej wystawy. Miałem aparat w plecaku, ale nawet nie mogliśmy go użyć, ba ja trzymałem jedną psinkę na rękach, a żona drugą. 
W porównaniu o Zwycięstwo Suk przegraliśmy z wystawianą w klasie championów suczką maści blenheim MY AND YOU z Syleny.
Poniżej zdjęcia wykonane kilka dni po wystawie.